
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 13 mm |
| Max Operating Temperature | 110 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Packaging | Bulk |
| Depth | 6 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Pitch | 10 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Voltage Rating (DC) | 400 V |
| Voltage Rating (AC) | 200 V |
| Height - Seated (Max) | 12 mm |
| Number of Pins | 2 |
Stock: 1897
Distributors
pcbx
Unit Price$0.86534
Ext.Price$0.86534
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.86534 | $0.86534 |
| 10 | $0.43267 | $4.32670 |
| 25 | $0.38261 | $9.56525 |
| 50 | $0.33834 | $16.91700 |
| 100 | $0.29920 | $29.92000 |
| 300 | $0.27351 | $82.05300 |
| 500 | $0.25002 | $125.01000 |
| 1000 | $0.21039 | $210.39000 |
| 3000 | $0.20290 | $608.70000 |
